با تلاش واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها، واحد بهبود تغذیه جامعه  معاونت بهداشت و مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی مرکز آموزش عالی گناباد

کارگاه آموزشی مراقبت های تغذیه ای در پیشگیری و کنترل فشار خون بالا

انتشار محتوا: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۴:۱۷ قبل از ظهر
به مناسبت روز جهانی فشار خون کارگاه آموزشی مراقبت های تغذیه ای در پیشگیری و کنترل فشار خون بالا، ویژه پرسنل و دانشجویان آموزش عالی در سایت دانشگاه علوم آموزش عالی گناباد برگزار شد.

تغییرات ساده در سبک زندگی مانند کاهش مصرف چربی و نمک رژیم غذایی و فعالیت بدنی منظم موجب کاهش سطح چربی (کلسترول) و فشارخون می‌شود و می‌توان احتمال بروز بسیاری از بیماری‌ها از جمله دیابت و بیماری‌های عروق کرونر قلب را کاهش داد.

به همین منظور و با توجه به فرارسیدن روز جهانی فشار خون کارگاه آموزشی مراقبت های تغذیه ای در پیشگیری و کنترل فشار خون بالا، در تاریخ 1403.3.6 در سایت دانشگاه علوم آموزش عالی گناباد برگزار شد. در این کارگاه که با تلاش واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها، واحد بهبود تغذیه جامعه  معاونت بهداشت و مرکز مشاوره، سلامت و سبک زندگی مرکز آموزش عالی گناباد برگزار شد پیرامون تعریف انواع فشار خون و اهمیت شناسایی آن، عوامل خطر ایجاد فشار خون بالا و اقدامات لازم جهت کتترل آن و مراقبت های تغذیه ای در پیشگیری و کنترل فشار خون بالا مطالبی به سمع و نظر حاضرین در کارگاه رسید.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس