همایش داوطلبین سلامت گناباد

داوطلبین سلامت نقش کلیدی در پویش ملی اطلاع رسانی تغذیه سالم دارند

انتشار محتوا: ۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۱:۲۷ قبل از ظهر
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جمع داوطلبین سلامت دانشگاه اعلام نمود، داوطلبین سلامت نقش کلیدی در پویش ملی اطلاع رسانی تغذیه سالم دارند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد در همایش داوطلبین سلامت با اشاره به پویش ملی اطلاع رسانی تغذیه سالم (از ۱ تا ۱۵ بهمن) بیان کرد این پویش با هدف ارتقای دانش آحاد جامعه در خصوص مصرف نمک تصفیه شده ید دار و اهمیت مصرف لبنیات در سطح کشور در حال برگزاری است.

دکتر صادقی نسب اعلام داشت "ید" ریزمغذی مهمی در پیشگیری از گواتر، افت بهره هوشی، ناهنجاری های مادر زادی و...می باشد که در نمک های تصفیه شده یددار موجود می باشد. وی در ادامه افزود؛  میزان مصرف نمک در مناطق تحت پوشش دانشگاه دو نیم برابر حد مطلوب می باشد که این مسئله نیازمند مداخلات همه جانبه می باشد. وی بیان داشت با توجه به ارزش غذایی بالای لبنیات و اینکه گناباد یکی از قطب های تولید شیر در استان می باشد ولی متاسفانه سرانه مصرف شیر و لبنیات به دلایل مختلف در منطقه پایین از حد مطللوب می باشد. ایشان در ادامه بیان داشتند؛ داوطلبین سلامت با توجه نقش کلیدی در انتقال مفاهیم بهداشتی می توانند  در این پویش ملی، همانند گذشته یاریگر بخش بهداشت باشند. در پایان این همایش از داوطلبین فعال با اهدای لوح و هدیه تجلیل شد.

طراحی و پشتیبانی: پورتال زینوپارس